ریمل خشک را چگونه درست کنیم ؟

ریمل خشک شده را چگونه ترمیم کنیم
 • در این مقاله پیرامون ریمل خشک صحبت می‌کنیم تا ببینیم آیا می‌توانیم خشکی ریمل را به نحوی درست کنیم که بتوانیم مجددا از آن استفاده نماییم یا خیر. زیرا ریمل‌ها پس از گذشت مدت زمان کوتاهی ممکن است به سرعت خشک شوند خصوصا اگر درب ریمل را به خوبی نبسته باشیم. این موضوع موجب کدورت خاطر بانوان می‌گردد. گاهی نیز ممکن است مجبور شویم ریملی که هنوز زیاد استفاده نشده را دور بریزیم.

  البته، ترفندهای کوچکی برای احیای ریمل وجود دارد که به ما می‌گوید ریمل خشک را چه کنیم. با ما همراه باشید زیرا در این نوشته یاد می‌گیریم ریمل خشک شده را چگونه ترمیم کنیم.

  ریمل خشک شده را چه کار کنیم
  ریمل خشک شده را چه کار کنیم

  ریمل خشک شده را چجوری درست کنیم

  ریمل در زیبایی و جذابیت چشم‌ها اثری فوق‌العاده دارد. حتی در آرایش لایت و سبک نیز جلوه خاصی به مژه‌ها می‌دهد. ریمل‌های مشکی و رنگی را می‌توانیم با رنگ لنز، لباس و آرایش ست کنیم تا همه چیز ایده‌آل شود. گاهی پیش می‌آید که یک ریمل اسنس مشکی ارزان ‌قیمت و نامرغوب خریداری می‌کنیم و به دلیل این که استفاده چندانی از آن نمی‌کنیم خیلی سریع خشک می‌شود.

  گاهی نیز به خاطر اصطکاک بین برس ریمل و مواد داخل آن، ریمل‌مان مدت بیشتری کار می‌کند. اما معمولا طول عمر یک ریمل بین چهار تا شش ماه است. در هر صورت، این سوال در ذهن نقش می‌بندد که ریمل خشک شده را چگونه ترمیم کنیم؟ چند روش‌ خوب برای این کار وجود دارد که در این مقاله به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

  برداشتن پوشش پلاستیکی

  یکی از مقدماتی‌ترین کار‌هایی که می‌توانیم برای تازه کردن ریمل انجام دهیم، برداشتن درب پلاستیکی سر ریمل است. کافی است هر بار از ریمل استفاده می‌کنید، با کمک یک چاقو، حلقه لاستیکی سر ریمل را در بیاورید. در این صورت، حتما مقداری زیادی از ریمل باقی مانده را مشاهده می‌کنید.

  ریختن روغن زیتون داخل ریمل

  برای ترمیم ریمل کافی است تا چند قطره روغن زیتون داخل ریمل ریخته و آن را به خوبی تکان دهید، با این روش علاوه بر تازه شدن ریمل، مژه‌هایتان را نیز تقویت می‌کنید.

  ریختن چای درون ریمل خشک شده

  برای احیای ریمل کافی است چند قطره چایی که هنوز گرم است داخل ریمل بریزید. درب ریمل را ببندید و آن را به خوبی تکان دهید تا ریمل شما دوباره مانند روز اول شود.

  ریختن قطره چشمی و مایع لنز داخل ریمل

  چهارمین روش برای بازسازی ریمل خشک، استفاده کردن قطره چشمی و یا مایع لنز است. اضافه کردن چند قطره چشمی و یا مایع لنز به داخل ریمل به بر طرف کردن خشکی ریمل کمک زیادی می‌کند. پس از این که قطره چشمی و یا مایع لنز را درون ریمل ریختید، درب آن را به خوبی بسته و تکان دهید تا بتوانید ریمل خود را احیا کنید.

  فقط دقت داشته باشید پیش از استفاده مایع لنز، ریمل را در حدود پنج دقیقه داخل آب گرم قرار دهید و سپس چهار پنج قطره مایع لنز اضافه کنید. در این روش باید چیزی حدود یک دقیقه ریمل را تکان دهید. اگر فکر می‌کنید هنوز ریمل شما خشک است، می‌توانید دو قطره دیگر به آن اضافه کرده و ظرف ریمل را به خوبی تکان دهید تا غلظت آن به میزان دلخواهتان برسد.

  برای حفظ سلامتی چشمانتان، هرگز از قطره چشمی که از قبل باز شده است، استفاده نکنید تا از نظر بهداشتی چشم شما آسیبی نبیند. سعی کنید یک قطره چشم سالم از داروخانه تهیه کنید.

   

  ریختن گلاب داخل ریمل خشک شده

  یکی از بهترین روش‌های ترمیم ریمل اسنس صورتی استفاده از گلاب است. کافی است چند قطره گلاب داخل ریمل بریزید،  سپس درب ریمل را به خوبی ببندید و آن را تکان دهید تا مواد با یکدیگر مخلوط شوند. در این صورت می‌توانید دوباره از ریملتان استفاده کنید و جلوه خوبی به آرایش خود ببخشید.

  ریختن آب داغ درون ریملی که تا حد زیادی خشک شده

  اگر ریملتان تا حد زیادی خشک شده باید آن را با حالت درب بسته داخل ظرف آب جوش بیاندازید. با این کار مواد داخل ریمل دوباره احیا می‌شود و می‌توانید دوباره از آن استفاده کنید.

  ریختن روغن بادام داخل ریمل

  هفتمین راهکار برای استفاده مجدد از ریمل خشک ریختن یک قطره روغن بادام شیرین داخل ریمل است. پس از این که روغن را درون ریمل ریختید، ان را  به خوبی تکان دهید تا ریمل شما دوباره قابل استفاده شود.

  ریمل خشک
  ریمل خشک

  پیشنهاداتی ساده برای جلوگیری از خشک شدن ریمل

  اگر زیاد اهل آرایش نیستید و از ریمل خود به صورت روزانه و یا حتی هفتگی استفاده نمی‌کنید، بهتر است آن را در قسمت بالای یخچال نگهداری کنید. بانوان زیادی هستند که جز مجالس مهم از ریمل استفاده نمی‌کنند. بنابراین به آن‌ها توصیه می‌کنیم تا برای جلوگیری از خشک شدن ریمل حتما آن را در قسمت بالای یخچال و در جای سردی که همیشه تازه بماند، قرار دهند.

  توجه داشته باشید که به دلیل حرکت برس داخل ریمل، اصطکاک و گرما به وجود می‌آید. این امر سبب می‌شود تا حالت مایع ریمل حفظ شود و ریمل هرگز به بدنه محفظه نچسبد. بنابراین، طول عمر بیشتری دارد و به این زودی خشک نمی‌شود.

  برای این‌که کم‌تر با مشکل خشکی ریمل مواجه شوید، هرگز ریمل را درون کیف لوازم آرایش و یا کمد خود که دمایی برابر محیط اتاق دارند، نگذارید. زیرا این کار سبب می‌شود تا با یک ریمل خشک رو به رو شوید.

  راهکارهایی برای استفاده از ریمل خشک

  در ذیل به مواردی اشاره می‌کنیم که برای جلوگیری از خشک شدن ریمل و سلامتی مژه‌ها باید مورد توجه قرار دهیم:

  • ریمل را در جای خنک قرار دهید تا از خشکی مایع آن جلوگیری شود.
  • پیش از خواب، ریمل را با محلول‌های پاک کننده چشم تمیز کنید.
  • بهتر است قبل از ریمل، مژه‌های خود را با روغن بادام و یا نارگیل چرب کنید و سپس با کمک فرموژه آن‌ها را پخش کنید تا هم مژه‌ها تقویت شود و هم سطح آن تازه بماند.
  • از ریمل بیش از شش ماه استفاده نکنید.
  • ریمل خود را در اختیار بقیه قرار ندهید. زیرا احتمال دارد خدایی ناکرده، باعث عفونت‌های چشمی شود.

  خلاصه نکات مربوط به خشک شدن ریمل

  ممکن است با خشک شدن ریملی مواجه شوید که تازه خریداری کرده‌اید و با وجود این که زیاد از آن استفاده نکرده‌اید، ریملتان خشک شده است. فکر می‌کنید حالا باید ریمل خشک شده را چه کنیم. از دور ریختن ریمل دست نگه ‌دارید زیرا می‌توانید با چند ترفند ساده در این مقاله دوباره آن را احیا کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *