ترفندهای ریمل زدن برای داشتن حس بهتر

ترفندهای ریمل زدن
 • خانم‌ها از گذشته‌های دور به منظور زیباتر کردن خود از انواع لوازم آرایشی استفاده کرده‌اند؛ لوازمی از قبیل رژ لب، سایه چشم، ریمل مژه و ریمل ابرو. ولی باید توجه داشت که لزوما استفاده بیشتر از لوازم آرایشی به معنای زیبایی بیشتر نیست و نیاز است تا از این لوازم به بهترین نحو استفاده شود تا بهترین نتیجه را داشته باشیم. اگر به دنبال بالابردن کیفیت استفاده از لوازم آرایشی‌تان هستید با ادامه این متن که در رابطه با ترفندهای ریمل زدن است همراه باشید.

  ریمل چیست؟

  ریمل یکی از لوازم آرایشی رایج است که غالبا در مژه‌ها کاربرد دارد. از آن به منظور ضخیم‌کردن و شکل‌دادن به مژه‌ها و هم‌چنین تغییر رنگ آن، بلندکردنش یا فردادنش استفاده می‌شود. ریمل غالبا به شکل یک مایع در تیوب فروخته می‌شود و با یک برس که به شکل یک قلم‌موی گرد است مورد استفاده قرار می‌گیرد. شکل‌های دیگری از ریمل هم به شکل کرم و کیک در بازار وجود دارد.

  استفاده از ریمل برای سیاه کردن مژه و ابرو از دیرباز در فرهنگ‌های مختلف رواج داشته است. یوجین ریمل به عنوان یکی از افراد صاحب نفوذ در صنعت عطر اولین کسی بود که ریمل را در دهه 1830 میلادی و برای اولین بار به شکل تجاری عرضه کرد. پس از آن تولید ریمل به شکل‌های مختلفی ادامه یافت.

  نوآوری چشم‌گیر بعدی در زمینه ریمل در سال 1913 انجام شد: تی.ال. ویلیامز، بنیان‌گذار شرکت لوازم آرایشی میبلین، با ترکیب خاک زغال با چربی معدنی (که با نام تجاری وازلین شناخته می‌شود) ریملی به شکل کیک درست کرد. این ریمل با قلم‌مویی مرطوب به مژه زده می‌شود. بعدا ریمل‌ها از ترکیب موم و مواد رنگی ساخته شدند. در ادامه می‌توان گفت که هلنا روبنستاین در سال 1957 پیشگام رواج و استفاده از شکل کنونی تیوب و برس بود.

  نکاتی درباره ریمل زدن
  نکاتی درباره ریمل زدن

  انواع مختلف ریمل

  برای این که از ریمل خود راضی باشید باید در ابتدا ریمل مناسبی برای خود انتخاب کرده باشید. این تناسب وابسته به این است که هدفتان از آرایش چیست و دنبال چه ظاهری هستید. پس پیش از آن که به سراغ ترفندهای ریمل زدن برویم لازم است که به جایگذاری انواع ریمل در 6 دسته اشاره کنیم.

  بلندکننده مژه | ترفندهای ریمل زدن

  اگر مژه‌هایتان کوتاه یا تنک است، با استفاده از این نوع ریمل می‌توان برای بلندکردن مژه‌های طبیعی‌تان کمک گرفت.

  ضخیم‌کننده/حجم‌دهنده

  بدون این که به نظر برسد بیش از حد آرایش کرده‌اید به حجم مژه‌هایتان اضافه کنید. هم‌چنین استفاده از این نوع ریمل مانع از این می‌شود که به نظر رسد از مژه مصنوعی استفاده کرده‌اید.

  فردهنده

  پیچ مژه‌هایتان را می‌توانید با ریمل فردهنده بهبود دهید. پس از استفاده از این نوع ریمل چشمانتان درشت‌تر به نظر می‌رسد. اگر تمرکز ریمل را به سمت وسط ابرو ببرید چشمانتان گردتر به نظر خواهد رسید.

  ضدآب و ضدلک | ترفندهای ریمل زدن

  با توجه به ویژگی‌هایی که ریمل ضدآب دارد نیاز است که استفاده از آن محدود شود. این نوع ریمل در مقابل هرچیزی که به شکل روزمره با آن مواجه می‌شویم (از باران گرفته تا مالیدن چشم‌ها توسط خودمان) مقاوم است و پاک نمی‌شود.

  ریمل‌هایی که توده‌ای نمی‌شوند

  با استفاده از این نوع ریمل طبیعی‌ترین ظاهر صورت را در عین شکل‌دهی به مژه‌ها خواهیم داشت.

  ریمل‌هایی که به مژه‌ها شکل می‌دهند

  این ریمل‌ها مثل یک پکیجی عمل می‌کند که می‌تواند به مژه‌ها هم حجم بدهد و هم ضخامت.

  ترفندهای ریمل زدن یا “چگونه ریمل بزنیم”؟

  ریمل با صرف هزینه کم و بدون نیاز به مژه مصنوعی و اکستنشن ابرو برای داشتن مژه‌هایی بلند و جذاب کافی خواهد بود. این که با زدن ریمل جذاب به نظر برسیم به این باز می‌گردد که به درستی از آن استفاده کرده باشیم و لزوما ارتباطی با قیمت ریملی که خریده‌ایم ندارد. برای استفاده هرچه بهتر از ریمل رعایت ترفندهای ریمل زدن که در ادامه می‌آید مفید به نظر می‌رسد.

  از شر ریمل‌های سفت و جمع شده راحت شوید!

  خیلی اوقات ممکن است ریملی را که فکر می‌کنیم خشک شده است دور می‌اندازیم. ولی به چنین کاری نیاز نیست! در این حالت می‌توان با قرار دادن ریمل خشک‌شده در یک لیوان آب داغ به مدت یک یا دو دقیقه آن را نرم کرد.

  برس خود را خم کنید

  شاید گاهی اوقات هنگام استفاده از ریمل آن نتیجه‌ای را که در ذهن داریم نتوانیم به دست آوریم. شاید حل این مشکل در گرو خم کردن برس برس است. به این ترتیب راحت‌تر می‌توان حرکت برس را کنترل کرد.

  سایه چشم خود را از اثرات ریمل حفظ کنید | ترفندهای ریمل زدن

  شاید هنگام استفاده از ریمل سایه چشمی را که مدت زیادی برایش صرف کرده‌اید خراب کرده باشید. برای رفع چنین مشکلی می‌توان از ترفند کارت ویزیت استفاده کرد. این ترفند به این شکل است که یک کارت ویزیت (یا هر مقوایی به آن شکل) را پشت مژه‌ها قرار داده که در واقع روی پلک هم خواهد بود. اگر در این شرایط از ریمل استفاده کنیم به سایه چشم آسیبی نخواهد رسید.

  اگر کارت ویزیتی در نزدیکی نبود از قاشق هم می‌توان استفاده کرد. به این شکل که برای مژه‌های پایین سمت برآمده قاشق به بیرون باشد و برای مژه‌های بالا فرورفتگی قاشق به سمت بیرون.

  نه به ریمل سفت و جمع شده!

  اگر تیوب ریمل را باز کردید و با یک تیوب پر از ریمل جمع‌شده روبه‌رو شوید چه باید کرد؟ شاید راحت‌ترین کار استفاده از قطره چشمی باشد.

  داشتن مژه‌هایی پرحجم

  اگر می‌خواهید به مژه‌های خود حجم دهید نیاز نیست که بیش از اندازه برایش خرج کنید؛ چرا که بیش از حد خرج کردن از ترفندهای ریمل زدن نیست. در چنین شرایطی تنها کافی است از پودر بچه استفاده کنید! پس از این که یک لایه ریمل زدید با استفاده از گوش‌پاک‌کن مقداری پودر بچه روی مژه‌های خود بزنید. سپس لایه دیگری ریمل بزنید. این کار به زیبایی جواب خواهد داد!

  پاک‌کردن ریمل ضدآب | ترفندهای ریمل زدن

  با آن که ریمل ضدآب تحت هر شرایطی حفظ می‌شود پاک‌کردنش در انتهای روز مکافات است! اگر می‌خواهید بدون سختی ریمل ضدآب را پاک کنید چاره استفاده از روغن نارگیل است.

  قلق ریمل زدن
  قلق ریمل زدن

  استفاده از ریمل به جای خط چشم

  شاید پیش آمده باشد که در مواقع نیاز خط چشم تمام کرده باشید. در چنین شرایطی می‌توان با کمک قلم‌موی آرایشی از ریمل استفاده کرد.

  با ریمل جمع‌شده روی مژه چه کنیم؟

  ممکن است پس از استفاده از ریمل جمع شدنش روی مژه‌ها برایمان مشکل درست کند. برای رفع این مشکل کافی است از یک مسواک تمیز استفاده کنید.

  فر کردن مژه! | ترفندهای ریمل زدن

  ابتدا لازم است یادآوری شود که یکی از ابزارهایی که برای فرکردن مژه از آن استفاده می‌شود فرکننده مژه است. هنگامی که لایه اول ریمل در حال گذاشته‌شدن است، از این ابزار استفاده می‌شود. اگر بخواهیم فر مژه بهتری داشته باشیم می‌توان فرکننده را با چیزی مثل سشوار گرم کرد.

  افزایش رشد مژه

  برای افزایش رشد مژه نه نیاز به ابزار جادویی هست و نه نیاز به خرج زیاد. برای این منظور تنها کافی است که وازلین روی مژه‌ها بمالیم.

  ضخیم‌کردن مژه‌ها

  یک راه بسیار ساده برای ضخیم‌کردن مژه‌ها مالیدن یک لایه ریمل به پشت مژه‌هاست. این کار شاید ساده و حتی مسخره به نظر برسد، ولی بسیار کارگشاست.

  تمیز کردن برس ریمل به‌عنوان یکی از ترفندهای ریمل زدن

  به‌عنوان آخرین مورد از ترفندهای ریمل زدن لازم است که به اهمیت تمیز کردن برس ریمل در جلوگیری از عفونت‌های چشمی و مانع‌شدن از جمع‌شدن ریمل اشاره کنیم. ریمل ایزادورا نارنجی نی نی سایت .

  حرف آخر

  چشم‌ها و مژه‌ها را شاید بتوان جایی از صورت دانست که در تماس با سایر افراد بیش از سایر اجزاء صورت به چشم می‌آید. به همین منظور زیبایی آن امری انکارناپذیر است. خانم‌ها برای زیباتر شدن مژه‌ها و ابروهایشان می‌توانند از ریمل استفاده کنند. در این مقاله به ترفندهای ریمل زدن پرداختیم تا بتوانیم بهترین خروجی را از ریمل زدن کسب کنیم. به نظر شما ترفندهای این مقاله می‌تواند کارگشا باشد؟

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *