انواع ریمل ها را بشناسیم و با خصوصیات آنها آشنا شویم

انواع ریمل های بازار
 • معرفی انواع ریمل

  ریمل یا ماسکارا، یکی از ضروری ترین اقلام آرایشی است که تاثیر بسیار زیادی در زیبایی چهره دارد. همانطور که میدانید چشم ها یکی از گیراترین اعضای صورت به حساب می آیند که نحوه آرایش آنها تاثیر بسیار زیادی در زیبایی کلی صورت دارد. آیا میدانید یک ریمل خوب چه ویژگی هایی دارد؟ با توجه به تنوع بسیار بالایی که برای این وسیله آرایشی در بازار وجود دارد، شما از چه نوعی از آن و با چه ویژگی هایی استفاده می کنید؟

  از آنجایی که این وسیله مهم آرایشی طرفداران بسیار زیادی دارد و یکی از اقلام بسیار ضروری در آرایش صورت به حساب می آید، ما تصمیم داریم تا در این بخش فارغ از معرفی یک برند خاص، ویژگی های یک ماسکارای خوب و حرفه ای را برای شما عنوان کنیم و بگوییم این محصول چند نوع دارد و کدام نوع آن بهتر است. اگر می خواهید اطلاعات مفید و متفاوتی در این خصوص به دست بیاورید، تا پایان این بخش همراه ما باشید.

  با انواع ریمل ها آشنا شوید
  با انواع ریمل ها آشنا شوید

  تاثیر ریمل بر زیبایی آرایش چشم

  اگر شما یک خانم هستید و در حال خواندن این مطلب می باشید، حتما به خوبی میدانید که استفاده از این قلم آرایشی تا چه حد در آرایش صورت مهم است و چه تاثیراتی دارد. فرقی ندارد که شما یک آرایش سبک روزانه داشته باشید یا یک آرایش سنگین و مجلسی؛ مهم این است که چشم های شما زیبا و درخشان باشند. حتی کسانی که مژه های بلند و حالت داری نیز دارند، باید از ریمل مناسب استفاده کنند تا زیبایی چشم هایشان به خوبی دیده شود. خرید ریمل اسنس صورتی .

  زمانی که شما تک تک اعضای صورتتان را آرایش می کنید، باید این موضوع را در نظر بگیرید که حتی ریزترین و کوچکترین اجزای صورت شما که همان مژه ها هستند، نیز به اندازه سایر اعضای صورتتان به آرایش نیاز دارند. مقدار آرایش مژه ها باید متناسب با میزان آرایش کلی صورت باشد. در صورتی که خودتان را برای یک خرید روزانه و یا پیاده روی آماده می کنید، می توانید مژه هایتان را در حد کم و معمول آرایش کنید.

  در آرایش های سنگین و مجلسی، استفاده از ریمل اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که چشم ها باید به خوبی نمایان شوند و زیبایی آنها دیده شود. زمانی که پشت پلک شما با سایه های پودری آرایش می شود، هر چقدر هم که مژه های بلندی داشته باشید، باز هم ممکن است قرنیه چشم های شما به خوبی دیده نشود و یا کوچکتر از حد واقعی به نظر برسد. یکی از تاثیرات ریمل بر زیبایی آرایش این است که با فرم دادن به مژه ها، جلوه گری چشم ها بیشتر می شود و قرنیه چشم پشت آرایش های سنگین پنهان نمی شود. همچنین ممکن است با استفاده از کرم پودر، کانسیلر و… مژه های شما کمرنگ تر از حد ممکن به نظر برسند. در این صورت خودتان به خوبی میدانید که چاره کار چیست و از چه وسیله آرایشی باید استفاده کرد.

  انواع ریمل مژه را بشناسیم

  همانطور که در بخش اول به این موضوع اشاره کردیم، ما سعی داریم تا به دور از بررسی و یا معرفی برند خاصی، شما را با صفر تا صد هر آنچه که باید در مورد ریمل ها بدانید، آشنا کنیم. برای خمین تصمیم داریم از لحاظ کارایی، انواع ریمل ها را به شما معرفی کنیم. در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم.

  • حجم دهنده

  یکی از پرفروش ترین و پرطرفدارترین انواع ریمل در بازار، ریمل حجم دهنده است. اگر شما مژه های کم پشتی دارید و یا تارهای مژه هایتان بسیار ضعیف است، می توانید از این نوع ریمل ها استفاده کنید. یکی از بارزترین خواص ریمل حجم دهنده این است که به مژه های ضعیف و کوچک حجم و ضخامت بسیار زیادی می بخشد. البته باید به این موضوع اشاره کنیم که ممکن است بعضی از آنها دارای خاصیت حجم دهندگی بسیار زیاد باشند و بعضی دیگر در حد معمول به مژه ها حجم بدهند. این موضوع بستگی به میزان غلظت و خورده مژه های داخل مایع دارد. هر چقدر موادی که به برس و فرچه ریمل می چسبد، بیشتر باشد، قطعا حجم دهندگی بیشتری نیز دارد.

  انواع و اقسام ریمل
  انواع و اقسام ریمل
  • فر کننده

  یکی دیگر از انواع ریمل های موجود در بازار، ریمل فرکننده است. این نوع ریمل ها بر روی حالت دهندگی مژه ها تاکید دارند. در ترکیبات آنها از پلیمر و رزین استفاده شده است که باعث فر شدن موقتی مژه ها می شود. اگر شما جزو کسانی هستید که مژه های صاف و بی حالتی دارند، می توانید از ریمل های فر کننده برای مژه های خود استفاده کنید. انواع ریمل ماسکارا یا همان ریمل فر کننده را می توانید قبل از استفاده از نوع حجم دهنده آن به مژه هایتان بزنید تا حالت پیدا کنند و سپس از ماسکارا حجم دهنده استفاده کنید تا مژه هایتان حجم بگیرند.

  انواع ریمل
  انواع ریمل
  • بلند کننده

  تقریبا می توان گفت همه خانم ها دوست دارند تا مژه هایی بلند و زیبا داشته باشند. مژه های بلند، چشم ها را زیباتر و کشیده تر نشان می دهد. یکی دیگر از انواع ماسکاراهای موجود در بازار، نوع بلند کننده آن است. در ترکیبات این نوع از ماسکاراها، مواد الیافی مانندی به کار رفته است که باعث بلندتر شدن مژه ها می شود. این نوع ماسکاراها مناسب خانم هایی هستند که مژه های بسیار کوتاهی دارند.

  انواع برس ریمل
  انواع برس ریمل

  انواع برس ریمل ، یک عامل مهم در کیفیت آن

  تا به اینجا متوجه شدیم که ریمل با توجه به کارایی، انواع مختلفی دارد. هر کدام از انواعی که برای شما عنوان کردیم، برای مژه های خاصی مناسب هستند. مثلا کسانی که مژه های بی حالتی دارند، باید از نوع فر کننده آن استفاده کنند و یا کسانی که مژه های کم پشتی دارند، می توانند از ماسکارا مکس ولوم یا انواع حجم دهنده این وسیله آرایشی استفاده کنند. اما یکی دیگر از عوامل بسیار مهمی که در کیفیت ریمل تاثیر می گذارد و باعث زیبایی مژه ها می شود، نوع فرچه یا برس آن است.

  همانطور که تنوع زیادی در نوع مایع ماسکارا یا همان ریمل وجود دارد، تنوع بالایی نیز برای فرچه های آن وجود دارد که باعث تاثیر بر کیفیت آنها می شود. به طور کلی فرچه هایی که برای انواع ریمل ها در بازار وجود دارند، به شرح زیر می باشند:

  • پرپشت کننده مژه
  • بلند کننده، فر کننده و حجم دهنده مژه
  • بلند کننده و حجم دهنده
  • حجم دهنده
  • فر کننده
  • فر کننده و حجم دهنده
  • فر کننده و جدا کننده

  همانطور که متوجه شدید، بعضی از این فرچه ها تنها یک کارایی دارند و بعضی از آنها به طور همزمان چند کارایی مختلف دارند. نوع فرچه، در نتیجه نهایی تاثیر بسیار زیادی می گذارد. به طور مثال اگر شما مژه های کوتاهی دارید، می توانید از فرچه های بلند کننده، فر کننده و حجم دهنده استفاده کنید. در واقع فرچه ها می توانند تک به تک مژه ها را از یکدیگر جدا کنند و آنها را آرایش کنند. اگر فرچه ریملی که انتخاب می کنید، متناسب با نوع نیاز شما باشد، حتی ریزترین و کوتاه ترین مژه های شما، حالت می گیرند و چشم های شما زیبا و خوش حالت می شود.

  یک ریمل مرغوب چه ویژگی هایی دارد؟

  حال که با دو ویژگی مهم در ریمل ها آشنا شدیم، بهتر است تا این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم که یک ماسکارا خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ اصلا راه تشخیص ریمل خوب و بد چیست؟

  یک ماسکارای خوب باید از ویژگی های زیر بهره مند باشد:

  اولین موضوعی که تعیین کننده کیفیت ماسکارا است، مایع آن می باشد. مایع ریمل باید دقیقا متناسب با نوع نیاز شما انتخاب شود. اگر از این مایع انتظار حجم دهندگی دارید، باید روی برس و فرچه آن، خورده ماسکارا را مشاهده کنید و از غلظت مایع آن اطمینان حاصل کنید. این را به خاطر داشته باشید که در تمام نمونه های ماسکاراهایی که شما در بازار مشاهده می کنید، یک ویژگی مشترک است و آن هم سیاه کنندگی برای مژه هاست. شما باید به ویژگی فراتر از این بنگرید، یعنی کارایی مایع ریمل. مایع ریمل علاوه بر سیاه کنندگی، حجم دهندگی و… باید دارای مواد مغذی و تقویت کننده مژه باشد.

  معمولا این مواد مغذی شامل روغن کرچک، روغن آرگان، عصاره های آرژنین و… می باشد. یک ریمل خوب باید این ویژگی ها را داشته باشد تا به سلامت مژه های شما آسیبی وارد نشود. همچنین در فرمولاسیون آن نباید از هیچ نوع مواد مضر آرایشی مثل نیکل، جیوه و… استفاده شده باشد. در هر صورت قبل از اینکه زیبایی مهم باشد، سلامت چشم ها و مژه ها مهم است.

  مورد بعدی اینکه یک ریمل خوب نباید حاوی موادی همچون الکل و مواد نگهدارنده باشد. این مواد به سلامت مژه ها آسیب می رسانند و ممکن است باعث بروز حساسیت هایی در ناحیه چشم و پلک شوند. ویژگی بعدی یک ریمل خوب این است که ماندگاری بالایی داشته باشد. شاید گمان کنید ماسکاراهایی که ضد آب هستند، دوام بسیار بالایی دارند، اما در واقع دوام یک ماسکارا به ضد آب بودن یا نبودن آن نیست، بلکه به ترکیباتی است که برای ساخت آن، استفاده شده است.

  البته انواع ریمل های ضد آب در بازار طرفداران بسیار زیادی دارند. اما این را به خاطر بسپارید که این نوع ماسکاراها به شدت به مژه ها می چسبند و تا زمانی که آب به آنها نخورد، از روی مژه ها پاک نمی شوند. در اثر استفاده طولانی مدت ممکن است که این موضوع باعث آسیب به مژه ها شود.

  بهترین نوع برس ریمل
  بهترین نوع برس ریمل

  اگر می خواهید یک ریمل خوب و حرفه ای تهیه کنید، باید حتما به طراحی و کیفیت برس یا فرچه آن توجه کنید. اهمیت برس ها، فقط برای زیبایی مژه ها نیست، بلکه برس ها و فرچه هایی که استاندارد لازم را ندارند، باعث کنده شدن و آسیب به مژه ها می شوند. بنابراین در هنگام خرید این وسیله آرایشی، حتما باید به نوع طراحی فرچه و برس آن توجه داشته باشید.
  به طور کلی برس ها و فرچه های ماسکارا در دو نوع سیلیکونی و مویی در بازار موجود هستند. برس های سیلیکونی انعطاف پذیری بالایی دارند و بر روی پلک چشم زخم یا خراش ایجاد نمی کنند. این برس ها کاملا ضد حساسیت هستند و شما می توانید با خیال راحت از آنها استفاده کنید. در مقابل برس ها و فرچه های مویی، این قابلیت را دارند که حتی به ریزترین و ضعیف ترین تار مژه، حالت بدهند و به آنها حجم و حالت ببخشند. این که کدام نوع برس برای شما مناسب است، به فرم و حالت چشم هایتان و حالت مژه هایتان بستگی دارد. همچنین باید به این موضوع اشاره کنیم که تراکم فرچه ریمل، یکی دیگر از موارد مهمی است که در هنگام خرید، باید به آن توجه کنید. بعضی از فرچه ها تراکم بسیار کمی دارند که برای مژه های بلندتر و پرپشت تر مناسب هستند، زیرا آنها را به خوبی از یکدیگر جدا می کنند. در مقابل بعضی از فرچه ها، تراکم بسیار بالایی دارند که برای مژه های کوتاه تر و کم حجم تر مناسب هستند.

  چه ریملی برای مژه هایمان مناسب است؟

  حتما تا به اینجا به طور کامل با هر آنچه که باید در مورد ریمل و خصوصیات آن بدانید، آشنا شدید. حال شاید این سوال برای شما مطرح شود که از کجا تشخیص دهیم، چه نوع ماسکارا یا ریملی برای مژه هایمان مناسب است؟ به موارد زیر توجه کنید:

  اگر مژه های کوتاه، صاف و کم حجمی دارید، از ریمل های حجم دهنده با برس سیلیکونی سه کاره استفاده کنید.

  اگر مژه های بلند و کم حجمی دارید، از ماسکارای حجم دهنده با برس مویی و با تراکم بالا استفاده کنید.

  اگر مژه های شما بلند و صاف است، از ماسکارای فر کننده با برس مویی استفاده کنید.

  با این ترتیب شما می توانید ریمل دلخواهتان را خریداری کنید و از داشتن مژه هایی زیبا و خوش حالت لذت برید.

  سخن پایانی

  ما در این بخش انواع ریمل ها را مورد بررسی قرار دادیم و گفتیم که هر کدام از آنها چه ویژگی هایی دارند و برای چه کسانی مناسب هستند. همچنین نکات مهم برای خرید یک ریمل خوب و مرغوب را برایتان عنوان کردیم. در نهایت باید به این موضوع اشاره کنیم که برای انتخاب یک ریمل خوب، باید در ابتدا نوع نیازتان را در نظر بگیرید. بهترین ماسکارا برای مژه های شما، باید کاملا متناسب با نوع نیازتان باشد. همچنین با توجه به نکات مهمی که برای انتخاب ریمل برایتان عنوان کردیم، می توانید یک انتخاب ایده آل داشته باشید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۵ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *