بهترین کرم پودر برای پوست شما چیست ؟

بهترین کرم پودر
 • توجه به نوع پوست در انتخاب بهترین کرم پودر

  اولین قدم در انتخاب بهترین کرم پودر، شناخت نوع پوست صورت است. اهمیت به زیبایی و مراقبت از پوست در سال های اخیر در میان خانم ها بسیار رواج یافته است. این موضوع با افزایش سطح آگاهی عمومی و اطلاع رسانی همراه بوده است. پیروی از دنیای مد و فشن منجر به علاقه بسیار زیاد خانم ها برای آرایش کردن شده است. اما در این میان تأثیر استفاده طولانی مدت از لوازم آرایش به روی پوست و سلامت آن بر کسی پوشیده نیست.

  تأثیر کرم پودر بر وضعیت سلامت پوست

  معمولاً خانم ها به توصیه افراد مختلف اقدام به خرید بهترین کرم پودر می کنند. اما بهتر است این نکته را به خاطر بسپارید که نمی توان یک محصول واحد را برای همه افراد با پوست های مختلف تجویز کرد. امروزه تولید کنندگان لوازم آرایشی و بهداشتی در تولید محصولات خود علاوه بر زیبایی به کیفیت محصول و همچنین سالم بودن آن توجه می کنند. در واقع به تأثیر کرم پودر بر پوست اهمیت داده و سعی در تولید محصولی با کیفیت دارند که خاصیت درمانی نیز داشته باشد.

  بهترین کرم پودر خارجی
  بهترین کرم پودر خارجی

  اما در این میان افرادی هستند که از لوازم آرایشی و بهداشتی مختلف همیشه ناراضی بوده و از نتیجه و تأثیر آن ها بر پوست شان شکایت دارند. گاهی نیز پس از تحقیق بسیار، بهترین کرم پودر ها را خریداری می کنند. اما پس از مدتی با عوارض جانبی بسیاری از جمله ایجاد جوش های زیر پوستی یا تغییر نوع پوستشان مواجه می شوند.

  این افراد فکر می کنند که تنها با خرید محصولات گران تر و معروف تر به پوستی سالم دست پیدا می کنند. اما مشکل اصلی اینجاست که این گروه تنها به دنبال محصولی با کیفیت یا برند هستند و بدون توجه به نوع پوست خود اقدام به خرید لوازم آرایشی مختلف می کنند.

  بهتر است قبل از خرید کرم پودر، محصولاتی را انتخاب کنید که با پوستتان سازگاری داشته باشد. امروزه روتین های متفاوتی برای پوست های مختلف وجود دارد که اگر به درستی انجام شود می تواند تأثیر مثبتی روی سلامت پوست داشته باشد.

  اهمیت انتخاب بهترین کرم پودر با توجه به نوع پوست

  نکته اصلی در خرید بهترین کرم پودر تشخیص صحیح نوع پوست است. اگر این کار به درستی انجام نشود، در نهایت محصول اشتباهی را خریداری کرده و پس از استفاده، پوست خود را دچار مشکل می کنید. گاهی انتخاب اشتباه محصولات آرایشی و بهداشتی می تواند منجر به سوزش پوست، ایجاد جوش، افزایش چربی پوست یا ایجاد خشکی، پیری زودرس و ایجاد چین و چروک شود. قبل از خرید کرم پودر باید بدانید پوست انواع مختلفی دارد. بر این اساس محصولات آرایشی و بهداشتی در انواع گوناگون و مخصوص پوست های مختلف طراحی و تولید می شود.

  بهترین کرم پودر برای مجالس نی نی سایت
  بهترین کرم پودر برای مجالس نی نی سایت

  انواع پوست و عوامل تأثیر گذار بر آن

  نوع پوست صورت افراد مختلف با توجه به عوامل گوناگونی از جمله ژنتیک، آب و هوا، سطح هورمون ها، مصرف دارو، نوع رژیم غذایی، ابتلا به بیماری، انجام مراقبت های پوستی و غیره با یکدیگر فرق می کند. پوست صورت در انواع مختلف پوست خشک، حساس، چرب، معمولی و مختلط دسته بندی می شود.

  معمولاً نوع پوست به صورت ژنتیکی از والدین به فرزندان به ارث می رسد. اما در این میان آب و هوای منطقه ای که در آن سکونت دارید نیز می تواند بر نوع پوست شما تأثیر بگذارد. مواردی همچون دوران قاعدگی و بارداری نیز می تواند باعث تغییر میزان هورمون ها و در نتیجه تغییر وضعیت پوست شما شود.

  همچنین مصرف برخی از داروها می تواند روی پوست ایجاد خشکی یا جوش کند. آلرژی به مواد غذایی حساسیت زا نیز می تواند بر وضعیت پوست تأثیر منفی داشته باشد. اما استفاده از محصولات بهداشتی مناسب و مصرف صحیح آن ها می تواند تعادل را در وضعیت پوست شما ایجاد کرده و منجر به بهبود وضعیت آن شود.

  کرم پودر یکی از محصولات آرایشی است که به طور مستقیم با پوست در تماس بوده و برای مدت زمان طولانی روی آن باقی می ماند. به همین دلیل انتخاب صحیح بهترین کرم پودر از اهمیت بالایی برخوردار است. قبل از خرید کرم پودر بهتر است نوع پوست خود را تشخیص دهید.

  بهترین کرم پودر نی نی سایت
  بهترین کرم پودر نی نی سایت

  نحوه تشخیص نوع پوست

  ابتدا لازم است پوست شما عاری از هر گونه لوازم آرایشی و آلودگی باشد. بنابراین بهتر است با استفاده از پاک کننده های ملایم پوست خود را بشویید. با این کار هر گونه چربی اضافی، آلودگی، گرد و غبار و غیره را از روی پوست خود پاک می کنید.

  پس از این مرحله باید به کمک حوله ای که لطیف باشد و به پوست صورتتان آسیبی وارد نکند، به آرامی و با حرکت ضربه ای صورتتان را خشک کنید. در این مرحله نباید از هیچ گونه مرطوب کننده و محصولات مراقبت از پوست استفاده کنید تا پوستتان به حالت تعادل و طبیعی برگردد و تشخیص نوع آن به درستی انجام شود. سپس لازم است حدود یک ساعت صبر کنید. بعد از گذشت این زمان می توانید وضعیت پوست صورت خود را بررسی کنید.

  معرفی پوست خشک و مراقبت از آن

  اگر در پوستتان احساس کشیدگی و خارش می کنید. یا پوست شما دچار خشکی و پوسته پوسته شده است، نوع پوست صورت شما خشک است. افرادی که از خشکی بسیار زیاد پوست رنج می برند، دچار ریزش پوسته های ریزی می شوند. استفاده از آب داغ و لوازم گرمایشی در این افراد باید به حداقل برسد. بهتر است از دستگاه مرطوب ساز در فضای اتاق این افراد استفاده شود.

  بهترین کرم پودر برای مجالس

  بهترین کرم پودر برای مجالس

  برای کاهش میزان خشکی پوست بهتر است از محصولات آرایشی و بهداشتی مخصوص پوست خشک استفاده شود. روی این محصولات عبارت For dry skin نوشته شده است. رعایت روتین روزانه و شبانه مراقبت از پوست در این افراد از اهمیت بالایی برخوردار است. پس از انجام این کار باید از بهترین کرم پودرهای مخصوص پوست خشک جهت انجام آرایش روزانه استفاده شود. این افراد باید استفاده از هر گونه مواد آرایشی که دارای رایحه و الکل است را به حداقل برسانند. زیرا الکل میزان خشکی پوست را به شدت افزایش می دهد و می تواند منجر به ایجاد اگزما و خشکی های شدید شود.

  معرفی پوست چرب و مراقبت از آن

  اگر روی ناحیه پیشانی و اطراف بینی شما چربی ایجاد شده و درخشنده است، پوست شما از نوع چرب است. نیاز به شست و شوی صورت در این افراد بسیار زیاد است. همچنین میزان جوش های سرسیاه، آکنه و التهابات پوستی نیز در آن ها بسیار زیاد می باشد. بسته شدن منافذ پوست در این افراد معمولاً منجر به بروز جوش می شود. این افراد بهتر است از بهترین کرم پودرها و لوازم مراقبت از پوست چرب استفاده کنند.

  این محصولات فاقد هرگونه روغن بوده و روی آن ها کلمه Oil free نوشته شده است. گاهی خشکی بیش از حد پوست نیز منجر به تولید چربی بیشتر می شود. این حالت کاملاً طبیعی بوده و یک مکانیزم دفاعی در بدن است که برای مقابله با خشکی بیش از حد پوست انجام می شود.

  بهترین کرم پودر از نظر پزشکان
  بهترین کرم پودر از نظر پزشکان

  معرفی پوست مختلط و مراقبت از آن

  اگر روی قسمت پیشانی و اطراف بینی شما چرب، اما روی گونه ها و قسمت فک و چانه احساس کشیدگی و خشکی دارید، بهتر است بدانید که نوع پوست شما مختلط است. این پدیده معمولاً در صورت به هم خوردن تعادل در پوست اتفاق می افتد.

  این افراد بهتر است از مصرف محصولات آرایشی و بهداشتی و کرم پودرهایی که حاوی الکل هستند خودداری کنند. همچنین از دو محصول متفاوت برای قسمت های مختلف صورت خود باید استفاده کنند. در واقع این افراد باید محصولات مخصوص پوست چرب را برای قسمت های چرب صورت و محصولات مخصوص پوست خشک یا نرمال را برای قسمت های دیگر استفاده کنند.

  معرفی پوست نرمال و نحوه مراقبت از آن

  اگر هیچ کدام از مواردی که به آن اشاره شد را تجربه نکردید، نوع پوست شما معمولی است. این افراد معمولاً خوش شانس هستند. زیرا کمتر از سایر گروه ها دچار جوش، آکنه و خشکی پوست می شوند. این افراد بهتر است از بهترین کرم پودرهای مخصوص پوست معمولی Normal to dry skin استفاده کنند. در این محصولات از مرطوب کننده ها و ترکیبات جوانساز و ضد پیری استفاده شده است.

  کرم پودر خوب نی نی سایت
  کرم پودر خوب نی نی سایت

  معرفی پوست حساس و مراقبت از آن

  در نهایت اگر پوست شما دچار التهاب و خارش شده است و قسمت هایی از آن قرمز رنگ است، نوع پوست شما حساس  Sensitive است. پوست این افراد مستعد آفتاب سوختگی، اگزما و انواع حساسیت های پوستی است. به همین دلیل باید حتماً از بهترین کرم پودرهای مخصوص پوست حساس که حاوی ضد آفتاب هستند استفاده کنند. این محصولات باید فاقد هر گونه عطر، رایحه و اسانس مصنوعی باشند.

  معرفی پوست دهیدراته

  نکته مهم در تشخیص نوع پوست این است که بدانید پوست دهیدراته با پوستی که خشک است کاملاً فرق می کند. پوست های چرب نیز می توانند دهیدراته شوند. دهیدراته شدن به معنای از دست دادن آب و رطوبت میان بافتی است. این اتفاق می تواند در اثر کمبود آب بدن، مصرف نکردن آب کافی، شرایط آب و هوای منطقه محل سکونت و غیره رخ دهد. این مشکل به راحتی با استفاده از محصولات مراقبت از پوست و زیبایی رفع خواهد شد.

  لازم به ذکر است که تغییرات هورمونی در سنین بلوغ و در افراد جوان منجر به تغییر نوع پوست می شود. اما با گذشت زمان و بالا رفتن سن، گاهی نوع پوست تغییر کرده و به پوست مختلط یا نرمال تبدیل می شود. اگر از پوست به درستی محافظت نشود، در سنین میانسالی و پیری پوست کاملاً خشک و دهیدراته خواهد شد. این موضوع منجر به ایجاد چین و چروک در این افراد می شود.

  کرم پودر خوب برای مجالس
  کرم پودر خوب برای مجالس

  معرفی بهترین کرم پودرهای مناسب برای پوست های مختلف

  پس از تشخیص نوع پوست، حال نوبت به انتخاب بهترین روتین پوستی و خرید بهترین کرم پودر برای پوست شما می رسد. این کار به تولید متعادل چربی در پوست و حفظ رطوبت در آن کمک بسیاری می کند. بهترین کرم پودرها باید با نوع پوست شما کاملاً سازگاری داشته باشند. همچنین باید پوشش یکدستی را روی پوست ایجاد کنند. میزان پوشانندگی آن ها باید بالا بوده و جای جوش ها و لک های پوستی را به درستی کاور کنند. علاوه بر این باید حاوی مواد مغذی و ویتامین های لازم برای مراقبت از پوست باشند.

  بهترین کرم پودر 24 ساعته
  بهترین کرم پودر 24 ساعته

  از جمله بهترین کرم پودر های موجود در مجموعه اینترنتی ریملز می توان محصولات زیر را نام برد:

  • کرم پودر مات مای مدل  Matt Makeup SPF 15 سری بلک دایموند: این محصول یکی از بهترین کرم پودر هایی است که مخصوص پوست چرب، مختلط و مستعد جوش و آکنه تولید شده است. دارای ماندگاری بالایی بوده و نمایی مات و یکدست را روی پوست به وجود می آورد. فاقد چربی بوده و رنگ بندی کاملی دارد.
  • کرم پودر مای مدل Long Lasting SPF 8  : این محصول بافت سبکی داشته و بهترین کرم پودر برای استفاده روزانه است. ماندگاری بالایی دارد و پوشش یکنواخت و طبیعی را روی پوست به وجود می آورد. این محصول حاوی ضد آفتاب است.
  • کرم پودر سیترای  Citray: این محصول ساخت کشور ایتالیا بوده و در آن از ترکیبات ضد پیری (هیالورونیک اسید) و آبرسان استفاده شده است. پوشش آن کاملاً سبک، یکنواخت و مخملی است. ماندگاری بالایی دارد و برای پوست چرب مناسب است. این محصول حاوی ضد آفتاب بوده و در ترکیبات آن از مواد گیاهی استفاده شده است.
  • کرم پودر آرت دکو ریچ  Artdeco Rich: این محصول ساخت کشور آلمان بوده و فاقد چربی است. ماندگاری بالایی دارد و بهترین کرم پودر برای پوست های خشک، حساس و نرمال است.
  • کرم پودر بیو مخملی  Beyu Velvet Matt: این محصول آلمانی بهترین کرم پودر برای پوست های چرب و مختلط بوده و دارای پوشش متوسطی است. نمای آن روی پوست مات بوده و بافتی ابریشمی دارد. فاقد چربی است و از قرمز شدن پوست های حساس جلوگیری می کند.
  • کرم پودر هلتی میکس بورژوا: این محصول ساخت کشور فرانسه بوده و در آن از عصاره میوه های زردآلو، سیب و طالبی استفاده شده است. دارای ماندگاری بالایی بوده و بافت آن سبک است.
  • کرم پودر کاتریس مدل  HD: این محصول آلمانی فاقد چربی بوده و پوشش مات و طبیعی بسیار قوی دارد. ماندگاری این کرم 24 ساعت است. این محصول بهترین کرم پودر برای افرادی است که به دنبال پوشش طبیعی هستند.
  • کرم پودر ایرمت بورژوا: این محصول بدون چربی برای پوست های خشک تولید شده است. دارای بافت سبک، ماندگاری و پوشش دهی بالایی است.
  • کرم پودر اسنس با دوام  Stay all day 16h: این محصول برای پوست های حساس مناسب بوده و دارای ماندگاری بسیار بالایی است. بافت آن بسیار سبک است و برای استفاده روزانه بسیار مناسب می باشد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *